کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

احتمال حصول توافق نهایی تا پایان امروز

خبرگزاری شینهوا چین به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشته است: نظرات همه طرف‌های مذاکره‌کننده درباره دستیابی به توافق نزدیک‌تر شده و انتظار می‌رود توافقی نهایی امروز (یکشنبه) به‌دست آید.

به گزارش بازده، جان کری وزیر امور خارجه امریکا گفت: مذاکرات مثبتی داشتیم. فکر می‌کنم در حال رسیدن به تصمیم‌های واقعی هستیم. چند کار سخت و دشوار دیگر برای انجام دادن باقی مانده است. همچنان امیدوار باقی می‌مانیم.

zarif.jpg

همچنین معاونین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران از ساعت ۱۳: ۰۰ امروز با اشمید در جلسه هستند.

به نقل از ایرنا، خبرگزاری شینهوا چین به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشته است: نظرات همه طرف‌های مذاکره‌کننده درباره دستیابی به توافق نزدیک‌تر شده و انتظار می‌رود توافقی نهایی امروز (یکشنبه) به‌دست آید.

این خبرگزاری به نقل از منبعی که خواست نامش فاش نشود، افزود: اختلافات در حال کاهش است و مرحله نهایی مذاکرات فرا رسیده و فقط چند موضوع باقی مانده است.

وی افزود: حصول توافق در روز یکشنبه امکان‌پذیر است اما همه چیز به نشست‌های آتی بستگی دارد.

شینهوا گزارش داد: پس از دو هفته چانه‌زنی سیاسی در هتل کوبورک، ایران و ۱+۵ به توافقی نزدیک می‌شوند که به یک دهه اختلاف دو طرف پایان خواهد داد و طرف‌ها در این زمینه توافق دارند که تاکنون هرگز تا این اندازه به توافق جامع نزدیک نبوده‌اند.

این گزارش با اشاره به ضرب‌الاجل تعیین شده در روز دوشنبه (۲۲ تیر) پس از دو بار تمدید مذاکرات در ۳۰ ژوییه (۹ تیر) و ۹ ژوییه (۱۸ تیر) نوشت: خواسته قدرت‌های غربی به عنوان شفافیت بیشتر یکی از دشوارترین موضوع‌های مذاکرات است.

شینهوا همچنین نوشت: پروتکل الحاقی در تحکیم سازوکار منع گسترش تسلیحاتی بسیار مهم است زیرا امکان بازرسی گسترده‌تر از برخی از تاسیسات تردید آمیز را در کشورهای مظنون فراهم می‌آورد.

این منبع دیپلماتیک درباره موضوع لغو تحریم‌ها گفت بخش‌های خاصی از تحریم‌های ایران لغو خواهد شد اما هنوز درباره زمان دقیق لغو تحریم‌‌ها توافق نشده است.

این گزارش افزود: پس از حدود شش ماه آمادگی، توافق جامع در صورت توافق همه طرف‌ها همزمان اجرا خواهد شد.

 

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی