کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ اتفاق غیرمنتظره که پس از شروع به نقاشی و رنگ آمیزی در شما رخ می‌دهد

اخیرا، در یک مناسبت تِد‌ایکس شرکت‌کردم و بلافاصله بعد از این‌که وارد مرکز همایش شدم، با کمال شگفتی متوجه یک میز بزرگ با کوهی از کاغذ و مدادرنگی روی آن شدم. جمعیت زیادی دور میز گرد‌آمده‌ بودند، و به نوبت طرح روی برگه‌شان را با انواع رنگ‌ها پر می‌کردند. سال‌ها بود که نقاشی و رنگ آمیزی نکرده‌بودم اما به آنها ملحق شدم و مبهوت‌ماندم وقتی دیدم که تصاویر بعد از تکمیل شدن چقدر متفاوت به نظر می‌رسیدند.

نقاشی و رنگ‌آمیزی

هرچند، بعد از برنامه‌ی تِد‌ایکس دوباره نقاشی و رنگ آمیزی نکردم، اما متوجه‌شدم که رنگ‌آمیزی به یکی از علاقمندی‌ها در میان بزرگ‌سالان تبدیل شده‌است.

در این‌جا ۸ اتفاق غیرمنتظره را می‌بینید که بعد از شروع نقاشی و رنگ آمیزی رخ می‌دهند.

۱. خلاقیت خود را کشف خواهیدکرد

نقاشی و رنگ آمیزی کمک‌ می‌کند که خلاقیت خودنمایی‌کند. زمان رنگ‌‌کردن، تخیل‌تان بیدار می‌شود. از آن‌جایی که رنگ‌آمیزی جز برنامه‌های روزمره‌تان نیست، می‌تواند کمک‌تان‌کند به ایده‌های جدید فکر‌کنید و بینشی تازه کسب کنید. می‌توانید داخل یک طرح کلی را با قطرات رنگ پر کنید یا می‌توانید روی قسمت‌های خالی کاغذ را پر‌کنید. می‌توانید بین خطوط بمانید یا تمام صفحه را رنگ کنید. رنگ‌آمیزی باعث می‌شود هنرمند درون‌تان را بیدارکنید و هنر خلق کنید.

مطلب مرتبط: نقاشی کشیدن حافظه تان را تقویت می‌کند

۲. شما در هر زمان و هر مکان از آن لذت خواهید برد.

نقاشی و رنگ آمیزی شکل مقرون‌به صرفه‌ی آرامش است. بسیار ارزان‌تر از ماساژ گرفتن است، و نیازی به وقت گرفتن از قبل ندارد. شما می‌توانید هرجایی رنگ‌آمیزی کنید. کاغذ و مدادرنگی ندارید؟ مشکلی نیست. حتی ابزارک‌های کتاب رنگ‌آمیزی مثل کالرفی وجود دارند که می‌توانید با آنها در تلفن‌همراه‌تان رنگ‌آمیزی کنید.

شاید نتوانید کتاب رنگ‌آمیزی‌تان را در روز کاری استفاده‌ کنید، اما اجازه ندهید این مسئله شما را از رسیدن به مزایای رنگ‌آمیزی در محیط کار بازدارد. دیوید وگنِر پیشنهاداتی دارد برای این‌که رنگ‌امیزی را در روز کاری‌تان بگنجانید. او می‌نویسد: “اگر نمی‌توانید از کتاب رنگ‌آمیزی در محل کار استفاده‌کنید، ماژیک‌های رنگی داشته‌باشید و مرکز داده، شبکه‌تان و نمودار سازمان‌تان را با دست بکشید و رنگ‌آمیزی کنید.

۳. تمرکزتان را بهبود خواهیدداد.

نقاشی و رنگ آمیزی نیازمندِ تمرکز و توجه به جزییات است. تمرین تمرکز روی برگه‌های رنگ‌آمیزی تا تکمیل‌شدن آن‌ها، بهره‌وری شما را در دیگر حوزه‌های زندگی بهبود می‌دهد.

۴. فوایدی شبیه به فواید مراقبه را تجربه خواهید کرد

سال‌ها است که فواید رنگ‌آمیزی در عرصه‌ی پزشکی شناخته شده‌است. گزارش شده‌است که کارل یونگ، یک روان‌پزشک، در اوایل دهه‌ی ۱۹۰۰ برای بیماران خود رنگ‌آمیزی تجویز می‌کرد. او اغلب طرح ماندالا [جدولی است هندسی مورد استفاده در ادیان بودا و هندو که به عنوان نمادی برای جهان هستی به کار می‌رود] را به عنوان الگو به کار می‌برد. در این‌جا چند طرح ماندالای قابل چاپ برای‌ شما گذاشته‌ شده‌است که می‌توانید آنها را رنگ‌آمیزی کنید. رنگ‌آمیزی تمرینی برای بهبود تمرکز حواس و حضور کامل در لحظه است. به این صورت شما در یک روز پر از عجله و شلوغی، آرامش می‌یابید.

مطلب مرتبط: روانشناسی رنگ ها :شخصیت شناسی و معنی ۷ رنگ را بدانید

۵. مهارت‌های حرکتی خود را بهبود خواهیدداد

رنگ‌آمیزی استفاده از مهارت‌های حرکتی خوب را ایجاب می‌کند، حرکاتی که ماهیچه‌های کوچک انگشتان را درگیر می‌کنند. انجام حرکات کوچک برای رنگ‌آمیزی همچنین هماهنگی و قدرت دست را بهبود می‌دهد.

۶. متوجه نقش آن در کاهش تنش و نگرانی‌تان خواهیدشد

لوسی ماکلو، یک هنردرمان‌گر که کتاب‌های رنگ‌آمیزی بزرگ‌سالان را طراحی می‌کند و به فروش می‌رساند، می‌گوید: “آرامش و شفا می‌تواند ناشی از یک وقفه در انجام کارهای روزمره باشد.” مارتی فیست، یک هنردرمان‌گرِ دیگر، درباره‌ی مزایای رنگ‌آمیزی می‌گوید: “من بر آدم‌هایی که تحت تنش شدیدی بوده‌اند یا دچار وحشت‌زدگی می‌شوند نظارت داشته‌ام، با رنگ‌آمیزی فشار خون آنها به سرعت کاهش می‌یابد.

۷. افکار منفی‌تان را کاهش خواهید داد

زمان رنگ‌آمیزی روی انتخاب رنگ‌های متنوع تمرکز می‌کنید و بعد قسمت‌های خالی طرح را پر می‌کنید. تمرکز روی برخی کارها افکار منفی را دور می‌کند. کم‌تر شدن افکارِ خود-متناقض به شدت زندگی‌تان را بهبود می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۵ چیز که نابودکننده خلاقیت شما است و باید از آن دوری کنید

۸. شما از تکمیل طرح خشنود خواهیدشد

کامل کردن طرح رنگ‌آمیزی‌تان به شما حس غرور خواهدداد. احساس موفقیت از انجام کار اعتماد‌به‌نفس‌تان را افزایش خواهدداد.

حالا که مزایای رنگ‌آمیزی را شناختید، زمان آن رسیده که چند مدادرنگی بردارید و به کودک درون‌تان اجازه‌‌ی عمل بدهید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ سارا فیضی

نویسنده:کری پتسینگر

منبع: لایف‌هک

۸ اتفاق غیرمنتظره که پس از شروع به نقاشی و رنگ آمیزی در شما رخ می‌دهد


 

مطالب مرتبط
۱۰ جایگزین کافئین (قهوه) که واقعا موثرند
۸ چیز که فقط افرادی با تجربه تصادف وحشتناک درک می کنند
فرزند چندم بودن چه چیز را در مورد شخصیت‌تان فاش می‌کند
شما از ۹۰ درصد آدمها موفق تر خواهید بود اگر این رفتار کلیدی را دارید
آلزایمر: ۱۰ حقیقت شگفت انگیز در مورد بیماری آلزایمر
بیماری پیسی :۸ درمان خانگی بیماری پوستی پیسی که واقعا عالی هستند
نشانه های وسواس فکری عملی :۱۰ نشانه که شما به OCD مبتلا هستید
۲۶ درمان خانگی برونشیت در کودکان و بزرگسالان
۲۴ درمان خانگی کم شدن قوه شنوایی
مضرات چای سبز: ۲۴ عارضه جانبی چای سبز که حتما باید بدانید
۲۳ درمان خانگی ورم معده یا گاستریت که بسیار موثر هستند
درمان فوری یبوست: ۲۵ درمان فوری و طبیعی یبوست بدون دارو و عوارض جانبی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی