کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نکته مهم از ابلاغیه جدید ترامپ درباره منع سفر ایرانی ها به آمریکا

دونالد ترامپ در ابلاغیه جدید خود دستور داده که محدودیت سفر به آمریکا برای شهروندان هفت کشور از جمله ایران بیشتر شود. در ابلاغیه جدید ترامپ درباره منع سفر ایرانی ها به آمریکا نکات مهمی به چشم می‌خورد که بیان آنها خالی از لطف نیست.

ابلاغیه جدید ترامپ درباره منع سفر ایرانی ها به آمریکا

محدودیت‌ها در فرمان جدید ترامپ شامل ایران، چاد، سومالی، لیبی، سوریه و یمن می شود. کره شمالی و ونزوئلا هم به فهرست اضافه شده‌اند.

۱. فرمان جدید درباره دانشجویان چه می گوید؟

این فرمان کسانی را در بر نمی‌گیرد که ویزای تحصیلی دارند یا شامل برنامه‌های مبادله (مثلا مبادله دانشگاهی) هستند. البته در مورد آنها هم بررسی‌های سختگیرانه‌تری اعمال خواهد شد.

۲. دوتابعیتی‌ها و صاحبان گرین‌کارت چه وضعیتی خواهند داشت؟

کسانی که علاوه بر تابعیت ایران، تابعیت کشور دیگری را هم دارند (به جز کشورهای شامل این فرمان)، از ورود به آمریکا منع نشده‌اند. بنابراین ایرانیانی که تابعیت آمریکایی هم دارند شامل ممنوعیت ورود نیستند. دارندگان گرین‌کارت (اجازه اقامت و کار در آمریکا) هم شامل فرمان جدید نیستند.

۳. وضعیت پناهندگان و کسانی که ویزا گرفته‌اند چگونه است؟

این فرمان شامل پناهندگان یا پناهجویانی که در خطر تعقیب یا شکنجه هستند نمی‌شود. کسانی که ویزایشان پیش از زمان اجرای این فرمان صادر شده باشد و کسانی که ویزای معتبری داشتند که در اثر فرمان قبلی ترامپ لغو شده بود، شامل فرمان جدید نمی‌شوند و می‌توانند به آمریکا سفر کنند.

۴. فرمان از چه زمانی اجرا می‌شود؟

این فرمان از ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر روز ۲۴ سپتامبر (به وقت واشنگتن) اجرا می‌شود. اما ایرانیانی که می‌توانند ثابت کنند رابطه‌ای واقعی با شخص یا نهادی در آمریکا دارند تا پایان روز ۱۷ اکتبر شامل این فرمان نمی‌شوند، اما پس از آن محدودیت سفر آنها را هم در بر می‌گیرد.

۵. فرمان جدید درباره دیدار با خانواده چه می گوید؟

در این فرمان تصریح شده که از روز ۱۸ اکتبر، صدور اجازه ورود حتی به ایرانیانی که بتوانند ثابت کنند با شخصی در آمریکا رابطه واقعی دارند متوقف می‌شود. با این حال در این دستور آمده که سفر برای دیدار با اعضای خانواده با صدور مجوز موردی ممکن است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۵ نکته مهم از ابلاغیه جدید ترامپ درباره منع سفر ایرانی ها به آمریکا


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۴ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی