کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ابراز امیدواری وزیرخارجه بلژیک به اتصال سریع شبکه بانکی ایران به سوئیفت

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان ابراز امیدواری کرد هر چه سریعتر شبکه بانکی ایران به سوئیفت متصل شود.

swift.jpg

به گزارش بازده به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در «دیدیه رندرز» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک با علی طیب نیا، زمینه های افزایش روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور و برقراری مجدد ارتباط با شبکه سوئیفت در چند هفته آینده مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

طیب نیا در این دیدار درخصوص سابقه رابطه دو کشور گفت: پیشینه روابط اقتصادی دو کشور به بیش از ۱۷۰ سال قبل باز می گردد، زمانی که نخستین قرارداد تجاری بین ایران و بلژیک امضا شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاثیرات نامطلوب تحریم ها بر روابط تجاری دو کشور در سال های گذشته، افزود: شرایط جدید و توفیقات مربوط به مذاکرات ایران و کشورهای طرف مذاکره، زمینه را برای تجدید و توسعه روابط مهیا کرده است.

رندرز نیز در این دیدار به سابقه طولانی روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: از ماه فوریه(بهمن) سال گذشته این دومین دیدارش از ایران است.

وی ادامه داد: زمینه های بسیاری برای توسعه همکاری اقتصادی و تجاری بین دو کشور وجود دارد.

وزیر خارجه بلژیک ضمن ابراز امیدواری از رفع سریع تحریمها در آینده نزدیک، گفت: هیچوقت روابط خوب بین دو کشور قطع نشده است و به همین دلیل وزیر تجارت خارجی همراه با ۲۰ نفر از نمایندگان شرکت های صنعتی و تجاری بلژیکی در این سفر حضور دارند.

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک در ادامه گفت: کارگزاران بخش مالی و تجاری در بلژیک علاقمندند روابط تجاری خود را هرچه سریعتر با ایران از سر بگیرند.

رندرز در ادامه گفت: امیدوارم در چند هفته آینده ارتباط وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی با سوئیفت مجددا برقرار شود.

وی، صنعت نفت، تولید محصولات غذایی و کشاورزی و همچنین صنعت انرژی را از جمله زمینه های توسعه همکاری های بین دو کشور برشمرد و گفت: در زمینه فناوری های نوین و به ویژه محیط زیست و پردازش زباله ها بلژیک توانمندی های خوبی دارد که می تواند با شرکت های ایرانی در این زمینه همکاری کند.

سایت کسب و کار بازده

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۴ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی