کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آیا رستوران‌های امریکایی به ایران می‌آیند؟

درحالی‌که تنها چندگام به اجرایی شدن برجام مانده بازار شایعه نیز در کشور داغ شده و برخی خبر از حضور رستوران‌های آمریکایی در ایران می‌دهند.

here-are-the-countries-that-eat-the-most-fat.jpg

به گزارش بازده به نقل از باشگاه خبرنگاران، درحالی که این روزها بازار سفر هیات‌های تجاری برای سرمایه‌گذاری در ایران داغ است و دولت هم چراغ سبز به سرمایه‌گذاری آن هم از نوع خارجی نشان داده؛ برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که وزارت صنعت مجوز تأسیس و حضور نمایندگی‌ رستوران‌های امریکایی مانند KFC را صادر کرده است.

اگرچه در شرایط فعلی کشور نیازمند جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای توسعه صادرات است اما شایعه حضور برندهای امریکایی در ایران جای تعجب دارد؛ در این شرایط که باید تولید رونق و تولیدکنندگان نالان از رکود در بازار بیرون بیایند حضور برندهای آمریکایی در کشور همراه با واردات محصولات اولیه مورد نیازشان نه تنها رونقی در پی نخواهد داشت بلکه دروازه‌های واردات را نیز بیش از پیش باز می کند.

در این راستا مجتبی خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت، با اشاره به حضور برندهای خارجی در ایران و ایجاد نمایندگی گفت: روزانه بیش از چند صد مجوز تأسیس واحدهای صنفی از طرف اتحادیه‌ها صادر می‌شود اما این موضوع که به رستوران‌های امریکایی اجازه حضور در ایران داده شود صحت ندارد.

همچنین اسد الله احمدی شهریور رئیس اتحادیه اغذیه فروشان، با اشاره به اینکه تاکنون هیچ درخواستی برای دریافت مجوز برای تأسیس رستوران KFC به این اتحادیه ارسال نشده است گفت: تأسیس نمایندگی رستوران‌های امریکایی در ایران کذب است.

وی افزود: البته برخی افراد سودجو در یک مقطع زمانی درصدد سوءاستفاده از نام رستوران‌های خارجی برآمده و عنوان کردند که نماینده آنها در ایران هستند.

احمدی شهریور ادامه داد: در شرایطی که رکود در بازار حاکم است با ایجاد نمایندگی رستوران‌های خارجی باید مواد اولیه آنها به کشور وارد شود که این به نفع اقتصاد کشور نیست.

این طور که به نظر می‌رسد این روزها با اجرایی شدن برجام بازار شایعه نیز داغ شده و برخی سعی می‌کنند که از آب گل آلود ماهی بگیرند البته قبل از این نیز شایعه‌هایی مبنی بر حضور برند مک دونالد در ایران مطرح شده بود که از طرف مسوولان تکذیب شد.

نباید فراموش کنیم در شرایطی که همه مسوولان دم از حمایت تولید داخل می‌زنند حضور رستوران های خارجی در کشور همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی نیست.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
رتبه پیشرفت اجتماعی ایران در ۱۳۹۵
راه اندازی یک کسب و کار: ۶ گام عملی برای راه اندازی یک کسب و کار
جدول قیمت روز انواع خودرو در بازار تهران
دستور تاریخی اوباما برای لغو تحریم‌های ایران
افتتاح شعب شرکت لوازم آرایشی فرانسوی در ایران
سال آینده ۵ خودروی جدید وارد ایران می‌شود
فعالان اقتصادی یونان به ایران می‌آیند
روحانی نرفته ایتالیایی‌ها آمدند
جیمی کارتر از روابط دوستانه‌ی تهران - واشنگتن می‌گوید
نتیجه مذاکرات درباره‌ی حج ۹۵
آیا تهران اردوغان را از دام کودتا نجات داد؟
۱۰ کشور با بیشترین جمعیت مسلمانان در جهان : شامل ایران

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی