کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آیا بین سرطان مغز و استفاده از موبایل رابطه‌ای هست؟

موضوع خطرهای استفاده از تلفن همراه مخصوصا ابتلا به انواع سرطان ها نظیر سرطان مغز سالهای سال است که بحث محافل پزشکی و غیرپزشکی است و در رد یا تایید این موضوع آزمایشات زیادی نیز انجام شده است.

سرطان مغز

در سال ۲۰۰۹ مقامات سان فرانسیسکو در آمریکا سازندگان موبایل را مجبور کردند تا با نصب برچسب مخصوص، این هشدار را به کاربران بدهند که از خطرات استفاده از موبایل و ایجاد سرطان به دلیل تابش امواج الکترومغناطیسی به مغز آگاه شوند.

اما این برچسب‌های دستوری در سال ۲۰۱۳ طبق قانون جدید از روی موبایل‌ها حذف شد تا داستان جنجالی رابطه میان موبایل و سرطان مغز مردود اعلام شود.

در آن سوی دنیا، محققان استرالیایی نیز که تعداد مبتلایان به سرطان مغز را مورد سنجش قرار داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ رابطه مستقیمی میان استفاده از موبایل و سرطان مغز وجود ندارد.

جامعه آماری آنها تعداد مبتلایان بین سال‌های ۱۹۸۲ الی ۲۰۱۳ بوده است و آمار آنها نشان می‌دهد که رابطه افزایشی معناداری که بتوان از آن استنباط کرد که موبایل‌به‌دستان سرطان مغز گرفته‌اند، وجود ندارد.

در این مدت، این بیماری در بین زنان روند افزایشی نداشته و فقط در مردان ۷۰ مورد افزایش در مقایسه با سال‌های قبل دیده‌ شده و با توجه به استفاده همگانی مردم از موبایل، رقم مذکور چیزی را ثابت نمی‌کند.

از سوی دیگر از دهه ۱۹۸۰ به این سو، با فناوری‌هایی مانند سی تی اسکن و … راه‌های تشخیص سرطان نیز آسان‌تر شده است و بنابراین رابطه‌ای بین افزایش وقوع سرطان و استفاده از موبایل مشاهده نشده است.

اما همچنان بسیاری از سازمان‌ها رابطه ذهنی بین استفاده از موبایل و افزایش بیماری‌هایی مانند سرطان را مردود ندانسته‌اند ولی کاربران علی‌رغم این دغدغه علمی همچنان حاضر نیستند از موبایل خود دل بکنند.

سایت کسب و کار بازده

منبع: خبرآنلاین

مطالب مرتبط
۵ بیماری های شایع در فصل پاییز را بشناسید
۵ علت بیماری آلزایمر که باورتان نمی‌شود
پیشگیری از افسردگی با خوراکی ها
حالت تهوع: ۲۴ موثرترین درمان خانگی حالت تهوع(استفراغ)
خواص زنجبیل: ۵۰ بهترین خواص زنجبیل تازه برای سلامتی و درمان
تاثیر جنگل درمانی بر فشار خون و سلول های سرطان
درمان خانگی تبخال :۳۸ سریع ترین روش خانگی درمان تبخال
رابطه جنسی در سالمندی باعث افزایش هوش می‌شود
طرز تهیه اسفناج : ۳ روش تهیه و پخت اسفناج را بدانید
سس سویا: ۵ بهترین فایده سس سویا برای سلامتی
درمان سرطان: ۱۰ درمان خانگی و طبیعی سرطان کشف شد
۱۶ دانستنی درباره پولیپ بینی: تشخیص و علائم تا درمان هومئوپاتی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی