کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آمریکا برسر دو راهی توافق

پس از مذاکرات هسته‌ای، سفرهای هیات‌های بلند پایه کشورهای اروپایی به ایران وسفرهای وزیرامور خارجه ایران به کشورهای مختلف از تاثیرات این مذاکرات در سطح جهانی و تغییرات در روابط بین‌المللی خبر می‌دهد.

iran-nuclear.JPG

با گذشت کمتر از دوماه از اعلام توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ هیات‌های بلند‌پایه اروپایی خود را برای حضور در ایران به منظور تقویت همکاری‌های اقتصادی و صنعتی آماده کرده‌اند و در همین مدت حدود ۱۰ هیات بلند پایه اقتصادی و سیاسی از کشورهای مختلف به ایران سفر کرده که این امرنشان دهند تاثیرات مثبت مذاکرات هسته‌ای و فروریختن دیوار تحریم‌های نا عادلانه علیه مردم ایران است.

در این زمینه بسیاری از تحلیگران سیاسی معتقدند: سرعت این تحولات بگونه‌ای است که نه تنها بسیاری از سیاستمداران، کارشناسان و مردم را متحیر کرده، حتی خود امریکائیان نیز حیرت‌زده شده و در مورد برجام بر سر دو راهی قرار گرفته‌اند.

از طرفی حضور وزیر خارجه انگلیس در ایران، رایزنی برای از سرگیری مناسبات تهران و لندن، اعلام ورود هیات پارلمانی اسپانیا به ایران، ورد هیات آلمانی و سفر اتی هیات اتریشی به کشورمان از جمله رخدادهایی است که وقوع تحولات در روابط بین‌المللی ایران و جهان ثابت می‌کند.

به همین جهت وزیر دفاع امریکا ادعای مقامات امریکایی مبنی بر روی میز بودن ‘ گزینه نظامی علیه ایران’ را تکرارکرد و اشتون کارتر نیز حضور نظامی درمنطقه خلیج فارس را راهبردی برای مقابله با توان نظامی بالای ایران درمنطقه عنوان نمود.

همچنین دولت امریکا از دیوان عالی این کشور خواست با درخواست تجدیدنظر بانک مرکزی ایران برای جلوگیری از پرداخت حدود دومیلیارد دلار از دارایی‌های مسدودشده ایران مخالفت کند.

به گزارش بازده و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان روزنامه واشنگتن پست، وابسته به جمهوری خواهان نیز ضمن انتقاد از عجله اروپایی‌ها برای سفربه تهران وتلاش برای از سرگرفتن مناسبات سیاسی واقتصادی با ایران این موضوع را نشانه‌ای تازه از دودستگی میان اروپا وامریکا خواند.

این در حالی است که سفارت انگلیس در تهران و سفارت ایران درلندن درروز یکشنبه اول شهریور همزمان بازگشایی شد.

مجید تختی روانچی درپاسخ به خبرنگاران درمورد این رویداد مهم گفت: پس از شروع کار سفارت‌خانه‌های دوکشور روادید دیپلماتیک و خدمت در تهران صادر می‌شود.

این اتفاقات سیاسی نشان می‌دهد امریکا و اسراییل توان خود را برای رویارویی با تصمیمات کشورهای اروپایی از دست داده‌اند و باتمام وجود تلاش می‌کنند همچنان با خطرناک جلوه دادن ایران به عنوان یک کشور جنگ‌طلب و مجهز به منابع جهت تولید سلاح‌های هسته‌ای هم‌چنین غیرقابل اعتماد بودن این کشور برای سرمایه‌گذاری و تبادلات سیاسی و اقتصادی موقعیت نظامی وسیاسی خود را در منطقه حفظ کنند و ناامیدانه تلاش می‌کنند مانع از سرگیری روابط ایران با کشورهای اروپایی و همجوار در منطقه گردند.

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایرنا

 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی